polx polx
27656
BLOG

Artefakty, których pochodzenia nie umiemy wyjaśnić.

polx polx Rozmaitości Obserwuj notkę 10

 Lista artefaktów, które wprawiają naukowców w zakłopotanie, a archeologów przyprawiają o ból głowy jest długa.

Oto kilkanaście z nich:

1. Metalowe kule z Afryki (Klerksdorp spheres)

Przez ostatnie kilka dekad, górnicy w Południowej Afryce wydobywają z ziemi tajemnicze metalowe kule z widocznymi na nich żłobieniami. Kule mają od 3 do ok. 12 cm średnicy. Znajdowane są w dwóch odmianach. Pierwszy rodzaj, to kule pełne, powstałe z lśniącego metalu z plamami białego nalotu na powierzchni. Drugi rodzaj to kule, których wnętrze wypełnione jest gąbczastą, białą substancją. Najciekawsze jest to, że kule znajdowane są skałach, których wiek szacowany jest na Prekambr czyli jakieś 2,8 MILIARDA lat! Kolejnym szokującym faktem jest to, że powstały ze stali niklowej, a ta nie występuje w przyrodzie naturalnie. Jak mówi Roelf Marx, kurator muzeum Klerksdorp, w którym znajdują się owe artefakty: “Kule są absolutną zagadką . . .Nigdy nie widziałem czegoś podobnego.” Do tej pory, w kopalni Wonderstone Silver Mine znaleziono już ponad 200 takich kulek.

www.bcvideo.com/mom6.html

2. Kryształowa czaszka

Uczeni stwierdzili, że przy użyciu dzisiejszych narzędzi praca nad wykonaniem takiej czaszki trwałaby rok. Odkryto inną niewiarygodną rzecz - doszli do wniosku, że przy użyciu diamentowych elektrycznych wierteł wyrzeźbienie tak skomplikowanego szlifu byłoby prawie niepodobieństwem, gdyż drgania, wysoka temperatura i tarcia wytwarzane przez te narzędzia spowodowałyby, że czaszka uległaby skruszeniu. Jeden z badaczy powiedział wprost : " Ta czaszka nie miała prawa powstać! " Dalsze testy dowiodły, że na powierzchni czaszki w nawet największym powiększeniu nie dostrzeżono śladów polerowania co potwierdza to, co uczeni zakładali wcześniej - czaszkę wykonano ręcznie! Ten kto ją zrobił musiał mieć do dyspozycji bryłę kryształu, trzykrotnie większą od czaszki. Piasek użyty do jej wytworzenia trzeba było dokładnie sortować, używając grubszego do nadania kształtu i bardzo drobnego, miałkiego jak puder do jej szlifowania. Gdyby końcowym etapie szlifowania dostało się zbyt grube ziarnko piasku całą pracę trzeba by było rozpoczynać od nowa. Uczeni nie są w stanie określić wieku czaszki, gdyż kryształ górski nie koroduje, nie ulega erozji i nie zmienia się w miarę upływu czasu, więc nie można przeprowadzić żadnych testów pozwalających na określenie jego wieku. Zdaniem uczonych czaszka może być stara jak sama Ziemia, jej wiek może sięgać początku czasu. Odkryto jeszcze jedną tajemnicę czaszki: kwarc z którego ją wykonano jest szczególną, pizoelektryczną odmianą dwutlenku krzemu, stosowaną w dzisiejszej elektronice. Właściwości tego kwarcu zostały odkryte dopiero w końcu XIX wieku, natomiast ten fakt oznacza, iż czaszka ma biegun dodatni i ujemny. Oznacza to również, że poddana ciśnieniu może wytworzyć energię elektryczną natomiast przyłożenie do niej ładunku elektrycznego powoduje zmianę jej kształtu nie zmieniając przy tym masy i gęstości. Czaszka jest spolaryzowana pionowo, czyli przyłożony prąd na jej szczycie popłynie prosto do znajdującej się pod nią ziemi. Światło znajdujące się pod czaszką skupia się w oczodołach co oznacza ukierunkowanie osi optycznej czaszki, jako że krystaliczny kwarc ma zarówno oś elektryczną jak i optyczną, czyli światło przepływa przez nią w jednym kierunku szybciej niż w innym. I na tym właściwie kończą się odkrycia współczesnej nauki dotyczące czaszki. 

www.ufoinfo.pl/index.php

niewyjasnione.blog.onet.pl/Krysztalowe-czaszki,2,ID23511245,n

nowaatlantyda.com/2010/09/29/krysztalowe-czaszki-cz-1/

3. Kamienie z Ica

Wioska Ica znajduje się w Preu, około 300 km od Limy. W 1966 roku Dr Javier Cabrera Darquea (1924-2001) otrzymał w podarunku od lokalnego farmera, dziwny, pokryty inskrypcjami kamień. Kamień ów, a raczej przedstawiony na nim rysunek, tak zaintrygował lekarza, że zaczął on poszukiwać następnych. W sumie udało mu się zgromadzić ponad 1100 takich kamieni. Ich wiek szacuje się na 500-1500 lat. Wielkość kamieni wynosi od kilku centymetrów do pół metra, jednak większość ma rozmiar pięści. Ich granitowa struktura jest niebywale trudna do obróbki. Na wielu kamieniach ukazane są sceny o charakterze erotycznym (często homoseksualnym), inne przedstawiają sceny otwierania czaszki i usuwania serca, a także człowieka patrzącego przez lunetę oraz (co najbardziej szokujące) ludzi dosiadających dinozaurów (brontozaurów, stegozaurów, tyranozaurów a nawet pterodaktyli)! Pierwsze wzmianki o kamieniach w tym regionie pochodzą od misjonarza, Jezuity - Ojca Simóna, który towarzyszył Pizarro w czasie wyprawy Perú w 1525. W 1562 kilka z nich wysłano do Hiszpanii . Doktor Cabrera dzięki pomocy lokalnych mieszkańców odnalazł jaskinię, w której znajdowało się jeszcze około 100 tys. takich kamieni. Cabrera zaangażował się w badanie kamieni tak bardzo, ze porzucił swoją praktykę lekarską w Limie. Nigdy nie udowodniono, że kamienie z Ica są oszustwem. Można je oglądać w Museo de Piedras Grabadas.

 www.crystalinks.com/icastones.html

4. Metalowe tuby sprzed 60 milinów lat

W 1968 roku, Y Druet oraz H Salfati odkryli w kamieniołomach St-Jean de Livet we Francji, kilka owalnych metalicznych tub, które znajdowały się w warstwie kredy szacowanej na 65 milionów lat. Tuby miały identyczny wygląd, ale ich rozmiar różnił się od 30 do 90 mm długości, oraz od 10 do 40 mm szerokości. Artefakty są poddawane badaniom przez Laboratorium Geomorfologiczne na Université de Caen.

 www.badarchaeology.com/

5. Artefakt Coso

W lutym 1961 roku, trzech amatorów zbierania skal wykopało dziwny mechanizm zastygły w skamieniałości, na pustyni w południowej Californii. Nie wiedzieli co to było i zaczęli pokazywać to swoim znajomym. Dziwny przedmiot składał się z cylindra zbudowanego z materiału podobnego do porcelany z 2 milimetrowym kolem jasnego magnetycznego metalu po środku, a wszystko to zatopione w cienkiej osłonie z miedzi i substancji, której nie mogli zidentyfikować. Po prześwietleniu skały, wewnątrz odkryto miniaturową metaliczna spirale przymocowana do miedzianej nasadki po drugiej stronie walca. Urządzenie zostało znalezione w geodzie - której wiek oszacowano na... 500,000 lat!

 www.eioba.pl/a/1inw/artefakt-coso

6. Dyski Dropa

Historia Dropa zaczyna się w górach Baian-Kara-Ulan na pograniczu Tybetu i Chin w roku 1938. W tym właśnie roku chiński naukowiec, profesor Chi Pu Tei przeprowadzał rutynowe badania archeologiczne w trudno dostępnym i nie zbadanym jeszcze rejonie górskim. Po kilku dniach ekspedycja natrafiła na pozostałości świadczące o znajdujących się w tych rejonach tysiące lat temu siedzibach ludzkich. Narzędzia z epoki kamiennej, pięściaki, resztki ognisk i setki zwierzęcych kości potwierdziły przypuszczenia profesora. Tysiące lat temu w tych okolicach żyło prymitywne plemię. 
Jednocześnie w niedalekiej odległości od siedliska plemienia, w niedostępnych górach odkryto sieć połączonych ze sobą jaskiń skalnych. Nie takich normalnych jaskiń. Cześć z nich miała ściany o niezwykłej gładkości, jakby pokrytych szkliwem powstałym na skutek działania wysokiej temperatury. Całość tworzyła istny labirynt korytarzy powstałych w sposób naturalny połączonych korytarzami ze ścianami o odmiennym , bardzo dokładnym, gładkim wykończeniu. We wnętrzu tych jaskiń profesor odkrył szereg stanowisk grzebalnych zawierających nietypowe szkielety. Szkielety niewątpliwie humanoidów miały bowiem nie więcej niż 120 cm długości i nieprawdopodobnie duże, wydłużone do góry czaszki. Początkowo myślano ze to są szkielety nieznanej małpy górskiej, powstało jednak pytanie, które to małpy grzebią swoich współplemieńców w podziemnych grotach? Teza o pochodzeniu zwierzęcym nieznanych szkieletów upadla, powstało jednak do dzisiaj niewyjaśnione pytanie: "Z jakim odłamem rasy ludzkiej mamy do czynienia w nie zbadanych górach Baia-Kara-Ulan?" Dalsze odkrycia potwierdziły niecodzienność znaleziska.
Ściany jaskiń były pokryte rysunkami przedstawiającymi nasz układ słoneczny, nieznane gwiazdy i linie łączące poszczególne układy gwiezdne. Odkryto także największa zagadkę. Każdy grobowiec był zaznaczony do polowy zagrzebanym w ziemi okrągłym, kamiennym dyskiem. Dysk miał średnicę około 30 cm i grubość w przybliżeniu jednego centymetra. Idealnie w środku każdego dysku był otwór o średnicy półtora centymetra a na powierzchni dysku była spiralna rysa przypominająca do złudzenia ścieżkę dzwiękowa na dobrze znanych płytach gramofonowych. W sumie znaleziono 716 stanowisk ze szkieletami, każdy z kamiennym dyskiem. Przy bliższym badaniu okazało się że rysa nie jest linia ciągłą, tylko spiralnie zapisanym tekstem składającym się z tysięcy nieznanych, mikroskopijnych znaków.

7. Starożytne monety z Illinois

 Monety znaleziono w pobliżu Ridge Lawn ( Illinois ), na głębokości około 114 metrów. Według informacji przekazanych przez Geological Survey Illinois, złoża zawierające monety są szacowane na wiek między 200.000 a 400.000 lat.

8. Czaszka Castenedolo

Ta pasująca do współczesnej anatomii człowieka czaszka (Sergi 1884, płyta 1) została znaleziona w 1880 roku w Castenedolo we Włoszech. Warstwa, w której ją znaleziono, przypisano plioceńskiej fazie Astian (Oakley 1980, s. 46). Według współczesnych autorytetów (Harland i inni, 1982, str. 110), Astian należy do epoki średniego Pliocenu, co określa wiek czaszki na 3-4 miliony lat.
(Michael Cremo, "Zakazana Archeologia", s. 424)

archeonova.wordpress.com/rozdzial-07/
 

9. Kamienne litery

Wypukłe, literopodobne kształty znaleziono wewnątrz marmurowego bloku, w kamieniołomie w pobliżu Filadelfii w stanie Pensylwania. (Corliss 1978, str. 657;. American Journal of Science 1831, vol. 19, str. 361). Marmurowy blok pochodzi z głębokości 60-70 metrów, która jest datowana na 500 – 600 milionów lat.
(Michael Cremo, "Zakazana archeologia", s. 797)

10. Mechanizm Antikythera

Mechanizm Antikythera został odnaleziony przez nurków w roku 1900 we wraku statku, na wybrzeżu Antikythera, małej wyspy, leżącej na północny-zachód od Krety. Nurkowie wydobyli z wraku wiele posągów z brązu i marmuru, które wydawały się być ładunkiem statku. W wydobytym ładunku znaleziono kawałek skorodowanego brązu, który zawierał pewien rodzaj mechanizmu z wielu przekładni i kół. Prawdopodobnie wykonano je 80 lat przed naszą erą, a wielu ekspertów z początku sądziło, że mechanizm był astrolabium - czyli narzędziem astronomów. Prześwietlenie mechanizmu promieniami rentgenowskimi ujawniło, że odnaleziono tylko część całości, zawierającej wyrafinowany system przekładni. Mechanizm napędowy nie został poznany aż do 1575 roku. Nadal jednak nie wiadomo, kto i po co go skonstruował ponad 2 tysiące lat temu oraz dlaczego ta technologia została zapomniana.

11. Bagdadzka Bateria

W dzisiejszych czasach baterię można kupić praktycznie w każdym sklepie. Oto bateria, która ma 2.000 lat! Znana jako Bateria Bagdadzka, została odnaleziona w ruinach wsi Parthian, której to datę ustalono na 248 lat przed naszą erą i 226 lat naszej ery. Urządzenie składa się z glinianego naczynia o wysokości 14 cm, do którego wkładało się cylinder z miedzi, a wszystko zalewało się asfaltem, dodatkowo w jego wnętrzu umieszczano utleniający żelazny pręt. Eksperci, po zbadaniu tej baterii, doszli do wniosku, że by wytwarzała ona prąd, wystarczyło napełnić ją kwasem, albo zasadowym płynem. Uważa się, że starożytne baterie mogły być używane do galwanizowania złota. Jeśli tak, to dlaczego zapomniano o tym odkryciu... i dlaczego bateria została zapomniana przez 1.800 lat

12. Moździerz starszy niż ludzkość

W 1877, J H Neale, superintendent Montezuma Tunnel Company, był zaangażowany w projekt przeprowadzenia tunelu przez Górę Stołową w Tuolumne County (California, USA). Między 425 a 457 m od od wejścia tunelu oraz między 61 a 91 m od granicy skamieniałej lawy, robotnicy Neale'a odnaleźli kamienne obiekty w tym wspomniany moździerz. Wszystkie artefakty zostały znalezione w warstwie żwiru, której wiek ocenia się w granicach od 33 do 55 milionów lat.

13. Figurki z Acambaro

W lipcu 1945 roku (niektórzy uważają, że 1944 r.) Waldemar Julsrud (1875/6-1952), handlarz narzędziami, który wyemigrował do Meksyku z Niemiec, odkrył u podnóża góry El Toro, znajdującej się na obrzeżach Acambaro, Guanajuato, tajemnicze gliniane figurki. Julsrud zaintrygowany znaleziskiem rozpoczął na tym terenie wykopaliska. W sumie zgromadził ponad 30 000 artefaktów. Badanie radioaktywnym węglem wykazało, że figurki, z których duża część przedstawia zwierzęta przypominające swym wyglądem dinozaury, mogą mieć nawet 6500 lat. Oczywiście wiele wątpliwości budzi fakt, że większość glinianych figurek znajduje się w bardzo dobrym stanie. Część badaczy uważa, że mało prawdopodobne jest aby przetrwały tyle lat bez wyraźnych śladów degradacji. Twierdzą oni, że Julsrud płacił lokalnym farmerom za wytwarzanie figurek. Istnieje jednak duża liczba świadków (lekarzy, policjantów i uczonych), którzy ręczą za autentyczność znaleziska. Mimo wątpliwości trudno sobie wyobrazić, żeby lokalni farmerzy zdołali wykonać tak olbrzymią ilość figurek pod nosem policji i sceptyków. 

inne ciekawostki:

 

 

źródła:

swietyjerzy.blogspot.com/2009/02/10-najbardziej-zagadkowych-starozytnych.html
 

22050hz.blogspot.com/2009/10/lolladoff-plate-and-dropa-stones.html

 1.bp.blogspot.com/_brIyg5OdFyg/Sn2VMr1r7pI/AAAAAAAARR0/zpo1Ajh3CXE/s400/8.jpg

polx
O mnie polx

Otwarty na wiedzę.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości